Hakkımda

1996 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümünden mezun olduktan sonra Yapı Kredi Bankası ve Koç Finansal Kiralama’da çalıştım.

2004 yılında bir anda annemin çok ağır hasta olduğunu öğrenmemiz, tıbbın yapabilecegimiz bir şey yok demesi, ve tüm uğraşlarımıza rağmen çok hızlı bir şekilde yaşadığımız büyük kayıp, beni yaşama başka bir gözle bakmaya yönlendirdi.

Bu süre zarfında insanın düşünceleriyle, duygularıyla, fiziki bedeni ve ruhuyla bütünsel olarak yaşamını değerlendirmesinin önemini, ve bu sayede daha iyi bir yaşam sürebileceğini kavradım. Hayatımın akışını ve kişisel gelişimimi  bu yöne kaydırdım. 

Felsefe çalışmaları, empati, insan davranışları, ilişkiler, sağlıklı beslenme, bitkilerle iyileşme, Reiki 1-2-3 , Magnified Healing, Norbekov eğitimleri ve son olarak Yoga Terapi Eğitmeni eğitimleri ile insana bütünsel bakışın parçalarını adım adım keşfettim.

İngiltere’deki  Association for Coaching’e akredite uluslararası profesyonel koçluk sertifika programını, eğitim süresince aktif koçluk seansları yaparak tamamladım. Kariyer koçluğu, ilişkiler koçluğu, eğitimcinin eğitimleri ile bu süreci destekledim. Müşterilerim hedeflerini gerçeklestirdikçe motivasyonum daha da artiyor, tamamlayıcı alanlarda araştırmalarıma ve eğitimlerime devam ediyorum.

Koçluk yapmakta ki ana hedefim, birlikte çalıştığım herkesin daha sağlıklı, daha başarılı, daha mutlu olmanın mümkün olduğunun farkına varması; hedeflerini gerçekleştirdikçe bir sonraki hedefe daha da güvenle yürüyebilmeleri. Bu yolculukta sizle birlikte yol almaktan çok mutluyum.

Sevda Topbaş

Üyelik Girişi